top of page

Shivprasad Dhruve

6. 10. 2022

Shivprasad Dhruve - devatenáctiletý indický občan, který se přiznal ke spáchání čtyř vražd, které se odehrály během šesti dnů na přelomu srpna a září 2022. Ve všech případech oběti vykonávaly povolání hlídače a pachatel je ubil údery mířenými na halvu, zatímco spaly. Jako pravděpodobný motiv vražd lze označit touhu podezřelého "být slavným", případně jím deklarovaná averze vůči lidem, kteří v povolání spí.

  • Narozen: 2003

  • Nyní: vazba

  • Stát: Indie

  • Počet obětí: 4

  • Unikali: méně než 1 rok

  • Vražedná aktivita: 6 dní

Shivprasad Dhruve.jpg

V pátek 2. září 2022 byl v indickém městě Bhópál zadržen teprve devatenáctiletý Shivprasad Dhruve, který je podezřelý, že během pouhých šesti dnů (mezi 28. srpnem a 2. září 2022) zavraždil čtyři muže. Za své oběti si vybíral hlídače různých objektů, přičemž každá jeho oběť byla napadena údery různými předměty do hlavy, zatímco spala.

Podezřelý byl zadržen jen pár hodin poté, co zavraždil svoji čtvrtou oběť, když vystopován byl díky mobilnímu telefonu jedné z dřívějších obětí, ze kterého sice vyhodil SIM kartu, ale ponechal si jej u sebe.

Jeho první obětí se stal 28. srpna Kalyan Lodhi (57), který byl zaměstnán jako hlídač v garážích v Bhainsa v Sagaru. Pachatel jej nalezl spícího a usmrtil ho ranami kladivem do hlavy, načež mu sebral telefon. Ještě té samé noci prý měl Dhurve zaútočit na ostrahu jednoho hotelu, ale útok se naštěstí obešel bez vážnějších následků.

Hned den poté byl ve spánku zavražděn Shambhu Saran Dubey (60), který se živil jako strážný na jedné z vládních vysokých škol. Pachatel mu rozbil hlavu kamenem, načež u jeho těla zanechal mobilní telefon předchozí oběti a vzal si ten jeho. 31. srpna pak následovalo zavraždění Mangala Ahirwara (45), který dělal hlídače v jedné rozestavěné budově v Sagaru. Policie již v té době věděla, že má co dočinění se sériovým pachatelem a média se tomu hojně věnovala. Byl zveřejněn identikit podezřelého a na jeho dopadení vypsána odměna.

Shivprasad Dhruve identikit.jpg

Identikit podezřelého

Zřejmě kvůli tomu se Dhurve rozhodl přemístit do hlavního města indického státu MadhjapradéšBhópálu. Zde pak v průběhu noci z 1. na 2. září ubil kusem mramoru muže jménem Sonu Verma (27), který dělal hlídače v obchodu s mramorem. Jenže, to už mu byli v patách policisté, kteří jej vystopovali díky mobilu, který odcizil jedné ze svých předchozích obětí a Dhurve byl jen několik hodin po poslední vraždě zadržen.

Jedna z obětí.webp

Jedna z obětí

Jedna z obětí.webp

Jedna z obětí

Prošetřováním mladíkovi minulosti bylo zjištěno, že jde o nejmladšího ze čtyř sourozenců a dle slov vlastní rodiny s ním byly vždy problémy. Rovněž ve škole na něj vzpomínali jako na rváče, který se velmi často hádal se spolužáky a mlátil je kvůli triviálním záminkám. Možná právě kvůli tomu ve vesnici Kainkra (jinde Kekra) neměl přátele a společnosti ostatních se údajně vyhýbal (ostatně možná to bylo zcela vzájemné). Když v 15 letech dokončil 9. třídu, z vesnice nakonec odešel s tím, že jde vydělávat do Maháráštry a rodině bude posílat peníze. Za celou dobu do svého zadržení však rodině nic neposlal a rovněž ke kontaktu s ní docházelo zcela výjimečně.

Po svém zadržení se Dhurve přiznal nejen ke zmíněným čtyřem vraždám, ale rovněž k tomu, že se již dříve pokusil zabít muže v Pune, kde pracoval jako hotelový číšník, za což byl obviněn z pokusu o vraždu, nicméně byl bohužel propuštěn na kauci.

Za zmínku stojí rovněž další událost z Punte, kdy se Dhurve roku 2018 dostal do sporu se svým zaměstnavatelem. Zaměstnavatele během konfrontace napadnul takovou intenzitou, že ten musel následně vyhledat lékařské ošetření. Kvůli tomu byl mladík poslán do nápravného ústavu pro nezletilé.

Shivprasad Dhruve.jpg

Shivprasad Dhruve

Co se týče motivu, tak sám Dhurve před policisty prohlašoval, že nemá rád lidi, kteří v práci spí. Jako pravděpodobnější motiv jeho zločinů se však jeví jeho touha „proslavit se“. V průběhu srpna se totiž tento mladý muž zastavil v rodné vesnici a rodinným příslušníkům, kteří jej označili za „problémového chlapce“, sdělil, že se již nevrátí a brzy stane slavným. Ostatně i po svém zadržení Dhurve hýřil před kamerami sdělovacích prostředků úsměvy a gestikuloval vítězná gesta, tedy o jeho touze po pozornosti není pochyb. Nyní je Dhurve držen v izolaci ve vazební cele vězení v Sagaru a čeká na soudní proces.

  • Facebook
  • Instagram
Komentáře
bottom of page