Gerald a Charlene Gallego
10. 5. 2020
Gerald a Charlene Gallego - vraždící americký manželský pár, který v letech 1978-1980 zavraždil nejméně 10 osob. Tento pár byl přezdíván také jako "The Love Slave Killers" nebo "Sex Slave Killers". Přezdívka vyplynula z jejich modu operandi, kdy většinu svých obětí drželi před jejich smrtí i po dobu několika hodin jako sexuální otrokyně a Gallego je opakovaně znásilňoval. Ač se na každé z vražd určitým dílem podíleli oba, zabíjel vždy Gerald Gallego. Své oběti nejčastěji omráčil úderem do hlavy a poté buď umlátil, uškrtili či zastřelil. Gerald Gallego byl za své zločiny odsouzen k trestu smrti. Extrémně inteligentní Charlene Gallego strávila za mřížemi pouze 17 let.
Gerald
-
Narozen: 17. 7. 1946
-
Zemřel: 18. 7. 2002
-
Stát: USA
-
Počet obětí: 10+
-
Unikal: 2 roky
-
Vražedná aktivita: 1978 - 1980
-
Přezdívka: "The Love Slave Killers"
Charlene
-
Narozena: 10. 10. 1956
-
Dnes: 6. 12. 1985
-
Stát: USA
-
Počet obětí: 10+
-
Unikala: 2 roky
-
Vražedná aktivita: 1978 - 1980
-
Přezdívka: "The Love Slave Killers"
Dnešní článek bude věnován jedné z nejinteligentnějších sériových vražedkyň jménem Charlene Gallego, která spolu se svým druhem, Geraldem Gallegem, tvořila vražedný pár přezdívaný jako „The Love Slave Killers“ nebo „Sex slave killers“ (v překladu „Zabijáci sexuálních otrokyň“). Tento zvrhlý pár připravil během let 1978 – 1980 ve dvou amerických státech o život nejméně 10 obětí. Pro jejich vraždy bylo příznačné především to, že své oběti drželi před jejich zabitím i po dobu několika hodin jako sexuální otrokyně a Gallego je opakovaně znásilňoval. Šlo tedy o sériové vrahy, které lze dle motivace klasifikovat jako tzv. hédonistické pachatele, kteří vraždí pro svůj prospěch. Konkrétně je pak lze zařadit do podskupiny, kterou tvoří vrazi z rozkoše nebo také z vilnosti (tzv. "lust killers"), kteří jsou motivováni sexuálními pohnutkami. Ač se na každé z vražd určitou měrou podíleli oba, zabíjel vždy Gerald Gallego. Své oběti nejčastěji omráčil úderem do hlavy a poté uškrtili či zastřelil. Dalším typickým znakem bylo to, že většina obětí byla nalezena svázaná.
Charlene a Gerald Gallego
Charlene Gallego (roz. Williams - některé zroje používají její rodné příjmení) se narodila 10. října 1956 v Stocktonu v Kalifornii v USA. Vychovávali ji oba rodiče, Mercedes a Charles Williams, v úplné rodině, kde Charlene byla jedináčkem. Její otec pracoval jako ředitel jedné firmy, matka jako vedoucí prodejeny ve stejné fimě. Ač byla Charlene velmi inteligentní a nadaná dívka, rodina byla pečující a podporující, měla ve škole problémy jak se studiem, tak především s disciplínou. Některé zdroje uvádí, že byla rovněž nadmíru stydlivá a její silnou stránkou tak nebyly ani sociální kontakty. Na druhou stranu Charlene byla velice úspěšná na poli hudby. Několikrát se dokonce zůčastnila soutěží na národní úrovni ve hře na housle. Charlene Gallego, ač jí bylo opakovaně naměřeno IQ přes 160 bodů, což je naprosto výjimečná inteligence, nakonec zvládla dokončit "pouze" střední školu. Místo studia se raději věnovala sexuálním dobrodružstvím a ještě před seznámením s Geraldem Gallegem, kterého potkala v 21 letech, se stihnula dvakrát vdát a zplodit jedno dítě. Existují zdroje, které uvádí, že byla během dětství v rodině psychicky týrána, ale opravdu negativní zvrat v jejím životě přineslo, až časté zneužívá alkoholu a jiných drog v období dospívání. Tuto vášeň měli s Geraldem Gallegem společnou.
To rodinné zázemí Gallega bylo diametrálně odlišné. Gerald Armond Gallego se narodil 17. července 1946 v Sacramentu v Kalifornii. Byl vychován svou matkou a dvěma různými nevlastními otci. Jeho vlastní otec, Gerald Alberto Gallego, byl v roce 1955, tedy když bylo Geraldovi devět let, popraven! Jako první člověk ve státě Mississippi "vyzkoušel" novou plynovou komoru. Byl potrestán za to, že nejprve zavraždil policistu, aby pak při útěku z vězení zavraždil dalšího muže zákona (jak čtenář později uvidí, jablko v tomto případě skutečně nedopadlo daleko od stromu). Geraldovo matka zas pracovala jako místní prostitutka. Navíc zneužívala alkohol a drogy. Tedy rodinné prostředí pro budoucí neblahý vývoj jako stvořené. Gerald během dětství utrpěl poranění hlavy a měl časté problémy s disciplínou i vzděláním. Svoji kriminální kariéru začal již ve třinácti letech, když sexuálně zneužil šestiletou dívku. Než byl zatčen za spáchání série vražd, měl za sebou již 23 jiných provinění proti zákonu!!! Šlo např. o ozbrojené loupeže, sexuální násilné zločiny, zneužití dítěte. Gallego tedy řadu let tak strávil v různých nápravných zařízeních, ale i s touto reputací o něj některé ženy jevily velký zájem. A tak se stalo, že již před 32 rokem, kdy začal vraždit, se sedmkrát oženil a zplodil dvě dcery a jednoho syna. Stejně jako jeho manželka Charlene i on rád a často užíval alkohol a jiné omamné látky. Pokud jde o jeho pracovní zkušenosti, tak lze zmínit práci řidiče kamionu a barmana.
Gerald Gallego starší (vlevo) a jeho syn, který po něm nezdědil jen drsný šarm, ale hlavně absenci úcty k lidskému životu
První vražda, které se pár dopustil se odehrála v době, kdy bylo Charlen pouhých 21 let. Geraldovi bylo v té době 32 let. 11. září 1978 Charlene oslovila v nákupním středisku dvě teenagerky s nabídkou zakouření si marihuany a přivedla je k dodávce, kterou s Geraldem vlastnili. U ní Gallego dívky pod pohružkou zbraně donutil nastoupit a svázal je. Šlo o šestnáctiletou Kippi Vaught a sedmnáctiletou Rhondu Scheffler. Dívky pár poté unesl na opuštěné místo, kde je Gallego dlouhé hodiny znásilňoval (zřejmě bez účasti Charlene). Té poté řekl, ať zajede udělat alibi k jejich přátelům, což ona učinila. Když se vrátila, naložili vyděšené dívky s příslibem brzkého propuštění do osobního automobilu a odjeli. Cestou však Charlene náhle zastavila, Gallego s dívkami vystoupil a přiměl je jít do příkopu. Tam je klíčem na kola udeřil do hlavy a omráčil. Pak každou z dívek střelil do hlavy. Když se vracel do auta, údajně viděl, že se jedna z obětí pohnula, a tak se vrátil a střelil ji do hlavy ještě třikrát.
Rhonda Sheffer a Kippi Vaugh
Ač lze jistě uvést, že jak hnacím motorem, tak i vykonavatelem vražd byl Gerald Gallego, který si plnil své sexuální tužby, bisexuální Charlene na tuto „hru“ přistoupila a dokonce mu aktivně pomáhala. Nejen, že lákala budoucí oběti a pomáhala mu při zbavování se těl, ale zřejmě se i zapojovala do některých sexuálních aktivit. Ač byla Charlene submisivní, některé zdroje uvádějí, že měla v páru možná mnohem větší vliv (už jen kvůli své inteligenci), než jaký později před soudem prezentovala. Ona sama uváděla, že byla vlastně jednou z Gallegových obětí a neměla na výběr. No, o její skutečné roli, důležitosti a míře zapojení do celého vražedného procesu můžeme dnes pouze spekulovat... Zřejmě právě toto asi navždy zůstane největším otazníkem případu "Sex Slave Killers". Ač byla Charlene ze spořádané a úplné rodiny, po seznámení s Geraldem, kterého potkala v září 1977 v jednom z barů v Sacramentu, se do tohoto grázla s kriminální minulostí a nejhorším možným původem vášnivě zamilovala. Ač dál zůstala v úzkém kontaktu se svojí milující rodinou, vytvořila s Gallegem krutý a zvrhlý pár. Přijala jak jeho vulgární vtípky, tak i jeho sexuální fantazie a přistoupila na jeho pravidla. Mezi ty mělo patřit třeba to, že peníze vydělávala Charlene a své výdělky ze supermarketu předávala Geraldovi, který rovněž zčásti řídil její oblékání a netajil se svými sexuálními aktivitami s jinými ženami. Charlene ho přesto považovala za mnohem více vzrušujícího a dynamičtějšího muže, než jakými byli její dva předchozí manželé. Cizí ji zřejmě nebyly ani Geraldovo zvrhlé představy o sexuálních otrokyních. A tak pár společně od června 1979 do listopadu 1980 znásilnili a zavraždili dalších šest žen.
Další foto pohledného, ale zvráceného páru
Poslední vraždy se Gerald Gallego, a v tu domu těhotná Charlene, dopustili na podzim roku 1980. Vysokoškolští studenti, dvavadvacetiletý Craig Miller a jeho jedenadvacetiletá snoubenka Mary Elizabeth Sowers, byli uneseni v noci 1. listopadu 1980, poté co opustili restauraci, kdy byli se svými spolužáky. Gallego použil svoji obvyklou metodu, kdy je na parkovišti donutil se zbraní v ruce nasednout do svého auta. Na odlehlém místě pak Millerovi poručil, ať z vozidla vystoupí a třikrát jej střelil do hlavy. Pár se pak vrátil s Elizabeth Sowers domů, a tam ji Gerald, jak bylo jeho zvykem, hodiny sexuálně zneužíval. Když ukojil svůj chtíč, odvzl jedenadvacetiletou Elizabeth na pole v Placer County a tam ji třemi ranami pistolí popravil. Právě poslední dvojnásobná vražda se však zvrhlému páru stala osudnou. Kamarád Craiga Millera totiž únos zahlédl a dokonce si zapamatoval SPZ vozidla.
Mary Elizabeth Sowers a Craig Miller
Gerald a Charlene, vědomi si podezření, sice stačili prchnout do jiného státu, ale již v půlce listopadu 1980 byli vypátráni a zatčeni. Zprvu vinu za únosu a vraždu mladého páru oba popřeli, ale v tu dobu těhotná Charlene pod tíhou důkazů a hrozbou trestu smrti brzy otočila. Její právníci tedy přesvědčili státního zástupce k dohodě: výměnou za to, že bude svědčit proti svému manželovi, nebude v Kalifornii obviněna vůbec a v Nevadě dosáhne podstatně nižšího trestu. Ten nakonec činí pouhých 16 let a osm měsíců odnětí svobody! Především pozůstalí po obětech s tím hlasitě nesouhlasili a někteří nesouhlasí dodnes... Na rozdíl od Charlene, Gerald Gallego dopadnul nejhůře jak mohl (a jak zasloužil). Již v červnu 1983 byl shledán vinným z vraždy Craiga Millera a Mary Sowers, a byl odsouzen k trestu smrti v plynové komoře. V červnu 1984 byl navíc v Nevadě shledán vinným i z vraždy a únosu v případě Karen Twiggs a Stacey Redican. V obou soudních procesech Charlene svědčila proti němu. Gerald Gallego se nakonec výkonu trestu smrti, stejně jako mnoho jiných amerických sériových vrahů, nedočkal. Zemřel v roce 2002 v cele smrti na rakovinu. Bylo mu 56 let.
Gerald Gallego v pozdější době
Charlen Gallego 17. ledna 1981 porodila ve vězení syna jménem Gerald Armond Gallego Jr.. Syna dostali do péče její rodiče. Během pobytu ve vězení intenzivně studovala psychologii, ekonomii a islandskou literaturu. Stále se hájí tím, že byla rovněž jednou z Gallegových obětí, když uvedla: „Jsou oběti, které zemřely a jsou oběti, které přežily. Trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomila, že já jsem jednou z těch přeživších.“ Na svou obranu uváděla také např. to, že se pokusila zachránit život některých dívek, a kdyby mohla, podle svých slov by je zachránila. Charlene Gallego byla propuštěna po vykonání celého trestu, tedy v roce 1997. V té době jí bylo 41 let. Změnila si jméno a žije kdesi v Kalifornii skrytá pod novou identitou.