top of page

TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 50 nejlepších krimi seriálů o sériových vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  50 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s tímto fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, jenž jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi hodně inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další kousek, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit. Aktualizováno 23. 5. 2021

TOP Seriály o sériových vrazích - fikce

americký krimi seriál, 2014 - 2019, 3 série, 3x8 dílů, 1445 minut, ČSFD 91%

Americký krimi mysteriózní seriál. Ústředními postavami jsou detektivové, kteří v každé řadě svádí boj nejen se závažným zločinem (v první řadě sériové vraždy dětí), ale i sami se sebou.  Hrají Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams

Temný případ.jpg
temny-pripad-2.jpg
Temný případ 2.jpg
Temný případ 1.jpg

český krimi seriál, 1968–1969, 13 epizod, 621 minut, ČSFD 87%

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka, kde pražská „mordparta“ v čele s policejním radou Vacátkem bojuje s podsvětím. Režie: Jiří Sequens st. Hrají: Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Helena Růžičková, Luba Skořepová.

Hrisni lide mesta prazskeho.jpg
Hřísní lidé města pražského 1.jpg
Hřísní lidé města pražského 2.jpg
Hřísní lidé města pražského.jpg

americký krimi seriál, 2006–2013, 6 sérií, 6 x 12 dílů, 5076 min, ČSFD 88%

Může i u policie pracovat sériový vrah? Ano! Hlavní postava amerického seriálu, inteligentní, okouzlující forenzní expert u miamské policie, se skvělým smyslem pro humor ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Řeč je o velmi populárním seriálu Dexter. Hlavní role: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington.

Dexter.jpg
dexter series.jpg
Dexter 1.jpg
Dexter 2.jpg

horrorový seriál, USA, 2011-2020, 6s x 12 dílů, 5603 min., ČSFD 81%

Populární americký televizní hororový seriál, ve kterém je prostřednictví stejných herců v každé řadě vyprávěn úplně jiný příběh odehrávající se v různých dobách. Ač jde o fikci, řada seriálových postav má reálné předlohy a to včetně několika sériových vrahů a dalších amerických zločinců. Hrají: Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett.

American Horror Story.jpg
american-horror-story.jpg
American Horror Story screen.jpg
American Horror Story screen 2.jpg

krimi seriál, USA, 2013–2015, 3 série, 3 x 13 dílů, 1674 min, ČSFD 81%

Povedený americký krimi-mysteriózní seriál, ve kterém je postava známého psychiatra a sériového vraha Dr. Hannibala Lectera zasazena do prostředí ústředí mocné FBI. Jeho úkolem je zde pomáhat mimořádně nadanému detektivovi, muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších sériových vrahů, v jejich dopadení. Hlavní role: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne.

Hannibal.jpg
Hannibal Full Cast.jpg
Hannibal 2.JPG

historický krimi seriál, USA, 2018, 1 série, 10 dílů, 467 min., ČSFD 80%

Americký kriminální seriál z období konce 19. století. Píše se rok 1896 a policejní komisař v New Yourku, Theodore Roosevelt, si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. Aneb takový „Mindhunter“ z 19. století. V hlavních rolích: Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning.

Psychiatr poster.jpg
The alienist.jpg
Th Alienist - Psychiatr.jpg

krimi seriál, VB, 2010-2019, 5 sérií, 5 x 4 díly, 1180 min., ČSFD 86%

Britský krimi seriál z dílny BBC, ve kterém hlavní představitel Idris Elba v roli drsného londýnského detektiva Útvaru pro těžké zločiny, Johna Lutera, který neortodoxními metodami řeší nejen nejzávažnější kriminální případy, ale i své vnitřními démony. V hlavních rolích: Idris Elba, Warren Brown, Dermot Crowley, Michael Smiley.

Luther.jpg
Luther 2.jpg
Luther cast.jpg

mysteriózní krimi seriál, USA, 2008-2015, 6 sérií x 23 dílů, 6417 min., ČSFD 70%

Úspěšný americký krimi seriál, ve kterém všímavý nezávislý konzultant pro Kalifornský úřad pro vyšetřování, pomáhá kriminalistům chytat sériové vrahy tím, že sestavuje jejich psychologický profil. Hlavní dějová linie se pak točí kolem sériového vraha zvaného "Red John", kterého se přes veškerou snahu stále nedaří dopadnout… Hrají: Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee.

Mentalista.jpg
Mentalista cast 2.jpg
Mentalista screen.jpg
Mentalista cast 3.jpg

krimi seriál, VB, 2013-2016, 3 série, 3 x 6 dílů, 1050 min., ČSFD 84%

V napínavém britském seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Děj seriálu se pak soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha. V hlavních rolích: Gillian Anderson, Laura Donnelly, Jamie Dornan, John Lynch.

The Fall.jpg
Tha Fall 1.jpg
The Fall 2.jpg

historický krimi seriál, VB, 2012-2016, 5 sérií, 5 x 6 dílů, 2370 min., ČSFD 82%

Děj britského historického seriálu je zasazen do Londýnské čtvrti Witachapel do doby krátce poté, co zde řádil Jack Rozparovač. Detektiv Edmund Reid se svým týmem se zde pokouší udržet právo a pořádek a věří, že dny Jacka Rozparovače ještě nejsou definitivně sečteny… V hlavních rolích: Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring.

Ripper Street.jpg
ripper-street.jpg
ripper-street-cancelled.jpg

severský krimi seriál, Dánsko, 2021, 1 série, 6 dílů, 331 min., ČSFD 80%

Vydařená severská krimi série od Netflixu, ve které dvojice vyšetřovatelů pátrá po sériovém vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky a u zohavených těl mladých žen zanechává figurky z kaštánků. Hrají: Esben Dalgaard, Danica Curcic, David Dencik, Iben Dorner, Mikkel Boe Følsgaard.

Kaštánek.jpg
Kaštánek screen.jpg
Kaštánek screen 3.jpg
Kaštánek screen 2.jpg

krimi seriál, USA/Kanada, 2005-2020, 6 sérií, 6 x 23 dílů, 13 625 min., ČSFD 71%

Známý a úspěšný americko-kanadský seriál, ve kterém se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. V hlavních rolích: Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin.

Myšlenky zločince.jpg
Myšlenky_zločince_full_cast.jpg
Myšlenky_zločince_3.jpg
Myšlenky zločince screen 2.jpg

krimi seriál, VB, 2017-2019, 2 série, 2 x 8 dílů, 341 min., ČSFD 81%

James je sedmnáctiletý kluk, který si o sobě myslí, že je psychopat s potřebou zabít člověka. Co se stane, když začne chodit se sedmnáctiletou dívkou, která se vyznačuje více než hrubým jazykem a tendencí neustále porušovat pravidla? Stane se mladý muž více lidským a méně psychopatickým nebo tomu bude naopak? V hlavních rolích: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram, Wunmi Mosaku.

The End of the Fucking World.jpg
the-end-of-the-fucking-world.jpg
The End of the Fuckiing World cast.jpg

hororový seriál, USA, 2013-2017, 5 sérií, 5 x 10 dílů, 2161 min., ČSFD 79%

Americký mysteriózní – hororový seriál vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu, kdy autoři v seriálu rekonstruují předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti, do na poklidného městečka, kde se zdánlivě nic neděje, které však skrývá některá nepěkná tajemství. Hlavní role: Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke.

Bates motel.jpg
Batesův motel.jpg
Bates motel 2.jpg

mysteriózní krimi seriál, Jižní Korea, 2020, 16 dílů, 963 min, ČSFD 79%

Jihokorejský mysteriózní krimi seriál, ve kterém má hlavní postava schopnost dotykem nahlédnout do vzpomínek jiných lidí. Nakonec jej řada brutálních vražd spojí s profilovačem policie, se kterým se snaží dopadnout pachatele. Když však dopadnou podezřelého, vychází najevo i jejich vlastní temná minulost… Hrají: Seung-ho Yoo, Se-yeong Lee, Seong-ha Jo, Chang-seok Ko.

Memoriseuteu.jpg
Memoriseuteu screen 2.jpg
Memoriseuteu screen.jpg
Memoriseuteu screen 3.jpg

krimi seriál, USA, 2013-2014, 2 série, 2 x 13 dílů, 1129 min., ČSFD 72%

Hlavní postavou amerického krimi-mysteriózního seriálu je vyšetřovatel na oddělení vražd ve státě Chihuahua v Mexiku. Je jedením z posledních čestných policajtů ve zkorumpovaném a apatickém policejním sboru. Okolnosti ho nakonec přinutí spolupracovat s americkou detektivkou na odhalení sériového vraha, který vraždí z politických důvodů. Hrají: Demián Bichir, Diane Kruger, Thomas M. Wright.

The Bridge USA.jpg
the-bridge-2 USA.jpg
The Bridge USA 3.jpg
The bridge USA cast.jpg

krimi seriál, Island, 2020, 8 dílů, 376 min, ČSFD 74%

Islandský kriminální seriál Vraždy ve Valhalle vypráví příběh detektiva se spletitou, nelehkou a temnou minulostí, který se vrací zpět na rodný Island. Zde totiž řádí první sériový vrah. Hlavní hrdina seriálu se po návratu na Island setkává s mladou nadšenou policistkou, aby jí pomohl vraha, spojeného se záhadnou fotografií, dopadnout. Podaří se vyšetřovatelům pachatele zastavit dříve, než znovu zaútočí?

The Valhalla Murders.jpg
Vraždy ve Valhalle screen 2.jpg
Vraždy ve Valhalle screen 3.jpg
Vraždy ve Valhalle screen.jpg

krimi seriál, USA, 2018-2021, 3 série, 30 epizod, 1428 min., ČSFD 78%

Americký seriál od Netflixu o brilantním manažerovi knihkupectví, který je posedlý nadějnou spisovatelkou a mimo stalkera, schopného udělat pro ni cokoli, se z něj časem rovněž vyklube sériový vrah. Hrají: Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell.

You - season 3.jpg
You screen.jpg
You screen 2.jpg
You screen 3.jpg

krimi seriál, USA, 2013-2015, 3 série, 3 x 15 dílů, 2025 min., ČSFD 70%

Pověstný sériový vrah Joe Carroll unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho, který Carrolla před devíti lety zadržel, aby znovu pomohl. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou a jedním ostrým hochem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců, kteří se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Hlavní role: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore.

Stoupenci zla.jpg
Stoupenci zla full cast.jpg
Stoupenci zla 2.jpg

krimi seriál, ČR, 2020, 10 dílů, 663 min, ČSFD 55%

Výborně obsazený český detektivní krimi seriál, který se odehrává v o raném období první Československé republiky. Hlavní postavou je Vrchní inspektor Budík, ambiciózní kriminalista, který zná vnitřní Prahu jako své boty, jenže dne 1. ledna 1922 vzniká tzv. Velká Praha, která zahrnuje i přilehlé vesnice, lesy, zemědělské statky, továrny, bohaté vily i chudinské „slumy“ a Budík a jeho tým je přidělen právě tam. Hrají: Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška.

Zločiny Velké Prahy.jpeg
Zločiny Velké Prahy screen 3.jpg
Zločiny Velké Prahy screen 2.jpg
Zločiny Velké Prahy screen.jpg

animovaný krimi seriál, Japonsko, 2020, 12 dílů, 394 min, ČSFD 66%

Japonský animovaný krimiseriál, dostupný na službě Netflix, ve kterém se geniální vyšetřovatel Keith Flick vrací ke královské policii, když se objeví sériový vrah „B“. Tajemný mladík Koku může být jeho spojencem, nebo cílem. Kdo bude chytřejší?

B - počátek.jpg
B - The Beginning Succession screen 3.jp
B - The Beginning Succession screen 2.jp
B - The Beginning Succession screen.jpg

hororový krimi seriál, USA, 2021, 16 dílů, 550 min, ČSFD 55%

Psychologický, mysteriózní krimi hororový seriál televizní sítě CBS. V něm agentka FBI Clarice Starlingová (Rebecca Breeds) rok po událostech z Mlčení jehňátek (1991), spolu se svým týmem pronásleduje další sériové vrahy a sexuální predátory. Hrají: Rebecca Breeds, Nick Sandow, Kal Penn, Michael Cudlitz, Erica Anderson.

Clarice.jpg
Clarice screen 3.webp
Clarice screen.webp
Clarice screen 2.webp

krimi seriál, Západní Německo, 1974, 281 dílů, 16 860 min., ČSFD 37%

Starší, dříve velmi populární německý seriál, ve kterém šéfinspektor mnichovské policie Stephan Derrick a jeho tým řeší případy vražd na základě kompletní analýzy případu. Seriál s minimem akce může diváka zaujmout především dobře napsanými příběhy plnými úvah a dedukcí vyšetřovatele. Hrají: Horst Tappert, Fritz Wepper, Ulrich Matthes, Margit Carstensen, Kurt Raab, Peter Kremer..

Derrick.jpg
Derrick screen 4.jpg
Derrick screen 3.jpg
Derrick screen.jpg

krimi seriál, VB, 2016-2019, 3 série, 3 x 8 dílů, 1080 min., ČSFD 76%

Britský napínavý seriál s noirovou atmosférou, ve kterém se bývalá londýnská detektivka vrací zpět do práce, aby vypátrala nedopadeného sériového vraha, který se po jedenácti letech odmlky opět vrací na scénu. V hlavních rolích se představili: Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya a Nicholas Pinnock.

Marcella.jpg
Marcella 2.jpg
Marcella 3.jpg

krimi seriál, Jižní Korea, 2020, 16 dílů, 973 min, ČSFD ?

Jihokorejské kriminální drama, ve kterém hlavní postava - kriminální profilovač  -  ztratí svou snoubenku při výbuchu bomby nastražené sériovým vrahem. Kriminalista se tak stáhne do své ulity a nikdo o něm neví. Jenže o pět let později o sobě dá vědět sériový vrah znovu, a tak se mladá vyšetřovatelka s fotografickou pamětí obrátí na ostříleného veterána, aby jí pachatele pomohl dopadnout.

Bondaero malhara.jpg
Bondaero malhara screen 3.jpg
Bondaero malhara screen.jpg
Bondaero malhara screen 2.jpg

krimi seriál, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 12 a 14 dílů,  ČSFD 49%

Český krimi seriál TV Prima, ve kterém se odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd. Hrají: Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková.

Temný kraj.jpg
Temný_kraj_1.jpg
Temný kraj 2.jpeg
Temný kraj seriál.jpg

historický krimi seriál, Německo, 2020, 1 série, 8 dílů, 424 min., ČSFD ?

Zbrusu nový německý seriál od Netflixu odehrávající se na počátku 20. století, který se natáčel v Praze. V něm asi nejslavnější psycholog a průkopník psychoanalýzy, Sigmund Freud, v mladém věku, spojí síly s policií ve snaze dopadnout brutálního sériového vaha řádícího ve Vídni.  Hrají: Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich, Ota Kropáček.

Freud poster.jpg
Freud full cast.jpg
Freud 1.jpg
Freud sample.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2019 serialkillers.cz

Send us message

Děkujeme! Zpráva byla odeslána.

bottom of page