top of page

Mohammad Razi

28. 1. 2021

Mahammad Razi - dvaadvacetiletý Ind, zadržený v prosinci 2020, jenž je podezřelý nejméně ze 3 vražd spáchanch v přůběhu roku 2020. Na základě jeho přznání policie věří, že mohl spáchat více než 10 vražd ve městech Grurgram, Dillí a na území státu Bihár. Razi oběti usmrcoval pomocí nože. Útočil na osamělých místech, poté, co s obětmi popíjel alkohol. Nakonec oběti okradl a jejich těla zanechal na místě činu. Jeho motivem bylo podle jeho vlastních slov "pobavení" a touha stát se nebezpečným a známým sériovým vrahem.

  • Narozen: 1998

  • Nyní: zadržen

  • Země:Indie

  • Počet obětí:10+

  • Unikal:1 rok

  • Vražedná aktivita:2020

  • Přezdívka: "Psycho Razi"

Psal se 23. listopad 2020, když mladý muž drobné postavy, procházel parkem Leisure Valley ve městě Gurugram (jde o satelitní město patřícím do aglomerace Dillí) a hledal svoji „kořist“. Postupně komunikoval s několika lidmi, ale žádná potenciální oběť mu nevyhovovala, a to až do chvíle, kdy narazil na muže ve věku 25-30 let, který v oblasti pracoval na staveništi. Mladý muž nabídnul dělníkovi svoji společnost, i to, že spolu mohou vypít lahev whiskey, kterou měl sebou. Nic netušící dělník souhlasil, tedy se oba odebrali na osamocené místo, kde spolu začali popíjet a povídat si. Když však láhev dopili, mladší z nich začal předstírat silnou opilost, načež v nestřeženém okamžiku vytáhnul nůž a několikrát druhého muže bodl do krku, hrudníku a břicha. Pobodanou oběť pak ponechal krvácet a odešel z parku. Napadený na místě svým zraněním podlehl a pachatel zmizel neznámo kam (pozn. policii se oběť doposud nepodařilo identifikovat).

Hned následujícího večera se vrah vydal na lov znovu. Tentokrát se potkal v Sektoru 40 s pracovníkem soukromé ostrahy, která oblast hlídala. Opět cizímu muži navrhnul společné popíjení alkoholu, načež se oba přesunuli do nedalekého parčíku, kde mladý pachatel po chvíli popíjení zaútočil. Muže pobodal v oblasti hrudníku a dutiny břišní, sebral mu peněženku, mobilní telefon, boty a z místa uprchl.

Krvežíznivý vrah však stále neměl dost, a tak další noc vyrazil do ulic Gurugramu opět. Tentokrát se vydal do Sektoru 47, kde po chvíli hledání narazil na muže sedícího poblíž kanalizačního potrubí nedaleko místní radnice. Mladík si sedl poblíž muže a začal s ním komunikovat. Představil se mu a řekl, že je z Biharu a přijel do města hledat práci. Vyprávěl, že byl vyhozen z domu kvůli finančním problémům a nyní nemá žádné peníze, aby se uživil. Pak opět vytáhl láhev whisky, k tomu navíc cigaretu marihuany, s tím, že se s neznámým mužem rozdělí. Když spolu vypili téměř polovinu lahve, mladý agresor opět muže napadl a nejméně šestkrát ho bodl. To však ještě nebylo vše. Poté oběti uřízl hlavu, zabalil ji do papíru a i s ní se vydal do vesnice Kanhai, která je vzdálená asi čtyři kilometry od místa vraždy.

Zde pachatel zamířil k obydlí Mohsina Khana, dodavatele stavebnin, vůči kterému choval zášť a chtěl se mu pomstít. Ten ho totiž dříve zaměstnával, ale protože jej přistihl při krádeži stavebního materiálu, propustil jej. Když vrah došel s hlavou své poslední oběti k obydlí svého bývalého zaměstnavatele, odhodil ji poblíž, aby tak svého nepřítele očernil a uvedl jej v podezření z vraždy. Poté se zpět přesunul do Sektoru 47, kde se zájmem sledoval marné snahy policie najít hlavu zavražděného.

Ač se policistům hlavu oběti najít nepodařilo, ohledání místa činu úplně bez výsledku neskončilo. Policii se totiž podařilo poblíž těla najít průkaz, podle kterého identifikovali, že zavražděným by mohl být šestadvacetiletý Rakeshi Kumar z Aligarhu v Uttarpradéši. Jelikož policie v Gurugramu v té době evidovala mnoho nevyjasněných vražd, které se staly za pouhé poslední tři měsíce, bylo dopadení neznámého zabijáka prioritou. A tak týden po posledním popsaném zločinu, byl sériový vrah, na základě zatím nezveřejněných indicií (údajně díky informacím od policejních informátorů), dopaden. K zatčení došlo 3. prosince 2020.

Mohammad Razi.jpg

Zadržený Mohammad Razi v rukou policie

Oním podezřelým, který měl v pouhých třech po sobě jdoucích dnech připravit o život nejméně tři lidi, byl teprve dvaadvacetiletý Mohammada Razi z vesnice Khalilabad ve státě Bihár, kterému se v jeho domovině přezdívalo „Psycho Razi“. Šlo o nejstaršího z pěti sourozenců (2 sestry, 2 bratři) pracovitých rodičů, kteří provozovali obchod s potravinami O své osobě Razi sdělil, že byl v dětství sexuálně zneužit, to když ho v šesti letech měl sexuálně napadnout jeden z příbuzných. Dále bylo zjištěno, že Razi měl kvůli svému chování a přístupu k životu velké neshody se svou rodinou. Kvůli svému nevypočitatelnému chování, které se projevovalo hlavně po požití alkoholu, si totiž nikdy neudržel stálou práci, navíc se dopouštěl krádeží. Pokud s ním někdo nesouhlasil, projevoval se agresivně.  Rodiče s tímto pochopitelně byli nespokojeni, což mu dávali často najevo. Sám Razi pak jednomu muži sdělil, že se ho otec kvůli jeho chování zřekl. To samé pak uvedl při výslechu, kdy si postěžoval, že jej rodina nikdy nepodporovala a vždy mu vyčítala, že jí přinesl jen neštěstí.  Razi se tedy ve svých devatenácti letech odstěhoval z rodného státu a přesunul se do Kalanki v Nepálu, kde v letech 2018-2020 pracoval na různých stavbách. V červenci 2020 se přestěhoval do Dillí, kde se živil chvíli jako prodavač jídla u silnice a následně necelý měsíc pracoval jako uklízeč v hostelu s názvem „Just For You“, který se nacházel kousek od Jama Masjid. Po této epizodě se přesunul do Gurugramu, kde byl nakonec zatčen.

Na Raziho vzpomínal majitel hostelu v Dillí: „Přišel o práci požádat někdy v říjnu. Řekl, že v Dillí nemá žádný domov, a že jej vyhodili z domova v Biháru.“ Majitel mladého muže přijal, ubytoval ho v pokojích pro zaměstnance a nabídl mu denní mzdu ve výši 300 rupií. "Mluvil málo, ale obvykle byl zdvořilý. Někdy kouřil marihuanu před hotelem. Jednou mi řekl, že ve svém rodném městě udělal mnoho ošklivých věcí. Neřekl však žádné podrobnosti. Nikdy jsem si nic podezřelého nevšiml, jinak bych ho vyhodil,“ líčil majitel hostelu. Až později se ukázalo, že Razi okrádal hosty, jak uvedla policie. Zvláštní také bylo, že Razi měl ve zvyku občas zmizet, a to i na pár dní, a vždy když šel mimo hostel, vypínal si mobilní telefon. Negativní zkušenost s Razim měl i recepční hostelu. „V den, kdy jsem jej viděl naposledy, jsem se věnoval zákazníkům a nechal jsem telefon na recepci hotelu, když jsem se vrátil, telefon byl pryč. Poté mi Razi zavolal na další číslo a přiznal, že ho vzal on, že je zloděj, a že mi ho nevrátí. Prosil jsem ho a dokonce jsem mu nabídl 5 000 rupií, ale bezvýsledně“. Razi se po krádeži již do hostelu nevrátil a přesunul se do Gurugramu. „Kradl, ale nemohl uvěřit, že by dokázal i zabít“, dodal okradený recepční a bývalý Raziho kolega, s tím, že na policii krádež ohlásit nešel.

Teď ale zpět na časovou osu. Policie tedy Raziho, podezřelého ze tří vražd spáchaných v pouhých třech dnech, zadržela a předvedla k výslechu. To, co pak zadržený vyšetřovatelům sdělil, jim přímo vyrazilo dech.  Přiznal se totiž nejen k oněm třem vraždám, ale uvedl, že v Gurugramu začal zabíjet již v říjnu. Prý začal kvůli „pobavení“ v opilosti. „Chlubí se, že zabil mnoho jemu cizích lidí i v parcích v Dillí a v Biháru, kvůli čemuž musel z těchto míst utéct, aby jej policie nedopadla. Pojmenoval několik parků v Dillí a v Biháru a okolí“, uvedl dále jeden z vyšetřovatelů. Motivem bylo to, že jej zabíjení lidí bavilo a věřil, že je to snadný způsob, jak se stát slavným. Až později prý začal oběti i okrádat, ale nebylo to údajně jeho hlavním cílem. „Byl jsem považován za neschopného a zbytečného. Vraždy byly jediným způsobem, jak si vytvořit vlastní identitu a ještě k tomu vydělat peníze“, uvedl mimo jiné. Podle vyšetřovatelů měl v plánu cestovat po celé zemi, aby mohl dál zabíjet a zůstat nepolapen. „Chtěl být znám jako nejnebezpečnější sériový vrah. Jeho cílem bylo 100 vražd“, sdělil jeden z vyšetřovatelů.

Jak již bylo zmíněno, zatím není jasné, jak přesně se vyšetřovatelé na stopu Mohammeda Raziho dostali. Policie uvedla pouze to, že to bylo na základě nepřímých důkazů a spolupráce s informátory. V úvahu pochopitelně připadá i využití informací ze záznamů bezpečnostních kamer, k tomu však policie uvedla, že žádným záznamem, který by pomohl identifikovat pachatele, nedisponuje.  Tedy v tomto směru nelze zatím uvést nic zajímavého. Na co se však již teď podívat lze a co je jistě i zajímavé, jsou informace ohledně modu operandi sériového vraha. Z výše popsaných zločinů vyplývá to, že modus operandi se při jednotlivých vraždách téměř nelišil. Razi si vždy na méně frekventovaném veřejném místě (nejčastěji v parku) vyhlédl cizího, osamoceného muže, se kterým se dal do řeči. Poté, když vyhodnotil, že dotyčný odpovídá jeho představám vhodné oběti (nejčastěji si vybíral muže z nižší střední třídy, kteří byli v nouzi, případně projevovali nějaký druh frustrace), mu nabídl společné popíjení alkoholu na opuštěném místě. Když byl on i oběť pod vlivem alkoholu, případně i marihuany, zaútočil nožem a oběť ubodal. V minimálně v jednom případě oddělil oběti hlavu od těla. Nakonec zavražděné muže prohledal, odcizil jim cennosti a z místa činu odešel. Poté se buď přesunul, nebo příště zaútočil na jiném místě. To však není vše, co bylo o jeho modu operandi zveřejněno. Ještě zajímavější, než výše uvedené informace, je Raziho detailní připravenost na vraždy. Totiž nejen, že si na své vražedné výpravy nebral telefon, ale naopak stále se sebou nosil sadu nožů, ručník (k otření rukou a nože) a sadu náhradního oblečení. Nechyběla dokonce ani lahev s vodou, aby si mohl omýt ruce od krve.

Kolik vražd celkem Mohammed Razi spáchal a nakolik se přiblížil svému šílenému cíli – 100 vražd? Toto pochopitelně zatím zůstává nezodpovězenou otázkou, kterou se teprve indická policie snaží vyřešit. Jen policie v Gurugramu za poslední tři měsíce, kdy se Razi v okolí města pohyboval, registrovala nejméně 20 případů vražd. K tomu vyšetřovatelé věří, že Razi dříve vraždil i v Dillí a domovském státě Bihár. V současnosti tak byl sestaven tým, který koordinuje spolupráci jednotlivých policejních sborů a pátrá, jak po Raziho minulosti, tak po případech neobjasněných vražd hlášených z těsné blízkosti míst, kde se podezřelý pohyboval. Nicméně, i když vyšetřovatelé musí vše nejprve prozkoumat a prověřit, již teď sdělili, že věří, že Mohammad Razi spáchal nejméně deset vražd. A co postoj podezřelého? Neprojevuje prý ohledně svých zločinů žádné výčitky a lístost. Případ budeme i nadále sledovat!

  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009-2021 serialkillers.cz

Po plagiátech je aktivně pátráno!

Komentáře
bottom of page