top of page

TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 75 nejlepších krimi seriálů o vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  75 true crimeseriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit. Aktualizováno 3. 6. 2023

TOP Seriály o sériových vrazích - dle skutečnosti

krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 série, 10 a 9 epizod, 1021 minut, ČSFD: 89%

Skvělý americký seriál o agentech FBI a o počátcích psychologického profilování pachatelů. Děj se odehrává po roce 1979, kdy velkou část seriálu tvoří rozhovory s nejznámějšími sériovými vrahy americké historie. Ti jsou ztvárněni velice věrohodně a realisticky, ostatně celý seriál se snaží úzce držet skutečnosti. Mimo kriminálních případů je pak v seriálu věnována velká pozornost též životu speciálních agentů FBI - Holdena (Johnatan Groff) a Tenche (Holt McCallany). Režisér David Fincher.

Mindhunter.jpg
Mindhunter 2.jpg
Mindhunter - David Berkowitz.jpg
Mnidhunter Ed Kemper.jpg

krimi seriál, Českoslovesnko, 1989–1993, 4série, 2x8,2x5 epizod, 1296 minut, ČSFD: 86%

Výborný československý seriál, který poutavě mapuje historii kriminalistické vědy. Obsahuje ztvárnění reálných zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu a prvnímu využití významných kriminalistických postupů a metod. Seriál je hvězdně obsazený, kdy zmínit můžeme jména jako například: Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Lubomír Lipský st., Viktor Preiss.

Dobrodružství_kiminalistiky_3.jpg
Dobrodružství_kriminalistiky_4.jpg
Dobrodružství_kriminalistiky.jpg
Dobrodružství_kriminlistiky_O._Havelka.j

dokumentární, USA, 2019, 1 série, 4 epizody, 235 minut, ČSFD: 85%

Poutavá americká dokumentární mini série od Netflixu, která se věnuje jednomu z nejznámějších sériových vrahů vůbec. Diváku přináší mnoho rozhovorů se zainteresovanými osobami, mnoho archivních záběrů a hlavně audio nahrávek pořízených v cele smrti s Tedem Bundym. Vše dohromady tvoří ucelený portrét nechvalně známého amerického sériového vraha.

Rozhovory_s_vrahem-_Výpověď_Teda_Bund
Rozhovory_s_vrahem-Výpověď_Teda_Bundy
Rozhovory_s_vrahem_-_Výpověď_Teda_Bun

dokumentární, Slovensko, 2006, 1 série, 36 epizod, 936 minut, ČSFD: 86%

Skvělý slovenský dokumentární seriál, ve kterém se autoři s odstupem času vracejí k nejznámnějším a nejzávažnějším kriminálním kauzám na území Slovenska v průběhu 20. století. K tomu používají poznatky expertů, vzpomínky vyšetřovatelů, navinářů či původních svědků. Vše doprovází autentické záběry z místa činu a následných rekonstrukcí.

Nejvecsie.jpg
najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska A
29_Zena_na_balkone_-_Najvacsie_kriminaln
Najvacsie krimi pripady Slovenska.jpg

krimi seriál, USA, 2022, 10 dílů, 533 min, ČSFD 86%

Velice podařený desetidílný hraný seriál od Netflixu v hlavní roli s Evan Petersem, který se věnuje případu jednoho z nejznámějších amerických sériových vrahů a kanibalů jménem Jeffrey Dahmer. Ten mezi lety 1978-1991 připravil o život nejméně 17 mladých mužů. Hrají: Evan Peters, Michael Learned, Karen Malina White, Richard Jenkins.

Monster - The Jeffrey Dahmer Story.webp
Monster - The Jeffrey Dahmer Story screen 3.webp
Monster - The Jeffrey Dahmer Story screen 1.webp
Monster - The Jeffrey Dahmer Story screen 2.webp

dokumentární minisérie, USA, 2021, 4 díly, 189 min, ČSFD 82%

Dokumentární mini série od Netflixu, ve které vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na otřesné vraždy, které páchal vrah známý jako Noční Slídič  - Richard Ramirez, který v letech 1984 – 1985 kolem Los Angeles a San Franciska zavraždil nejméně 14 lidí. Ramirez byl nakonec odsouzen k trestu smrti, ale dříve, než byl vykonán, v roce 2013 zemřel.

Night Stalker - Hon na vraha.jpg
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil

krimi seriál, ČR, 2014 - 2022, 3 série, 35 epizod, 2136 minut, ČSFD: 88%

Výborný český krimi seriál inspirovaný skutečnými kriminálními případy, které řešili po roce 1989 policisté z 1. oddělení (neboli "mordparty") odboru Obecné kriminality při pražském Krajském ředitelství Policie ČR. Spoluautorem scénáře je bývalý dlouholetý šéf pražské „mordparty“ plk. Josef Mareš. V seriálu hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, a další.

Případy 1. oddělení.jpg
Případy 1. oddělení 2.jpg
případy 1. oddělení 3.jpg
Josef Mareš 1.jpg

krimi minisérie, VB, 2021, 8 dílů, 461 min, ČSFD 83%

Britská krimi minisérie Netflixu, které je natočená podle případu sériového vraha Charlese Sobhraje přezdívaného Had. Ten v letech 1972-1976 usmrtil v Indii, Nepálu a Thajsku možná až 24 osob. Ač se Sobhraje podařilo odsoudit pouze za dvě vraždy, byl mu udělen trest doživotního vězení, který si dodnes odpykává v Khátmándské věznici. Hrají: Jenna Coleman, Tahar Rahim, Ellie Bamber.

The Serpent.jpg
The Serpent screen.jpg
The Serpent screen 3.jpg
The Serpent screen 2.jpg

dokumentární, ČR, 2001, 1 série, 3 epizody, 168 minut, ČSFD: 87%

Zdařilý třídílný dokumentární cyklus České televize představuje příběhy skutečných zločinců a vrahů, kteří spáchali zločin, za který v tehdejším Československu hrozil trest smrti. Autoři se věnují nejen pohnutkám, které vedly pachatele ke spáchání tak otřesných zločinů, ale také osudům obětí zločinů a všem dalším okolnostem vyšetřování.

Hrdelní zločiny M. Antl.jpg
Hrdelní zločiny J. Markovič.jpg
Hrdelní zločiny Jiří Straka.jpg
Hrdelní zločiny.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2015-2018, 2 x 10 dílů, 1250 min, ČSFD: 91%

Skvělý americký dokumentární seriál od Netflixu, který vypráví příběh Stevena Averyho, muže, jenž (možná) strávil za mřížemi nespravedlivě 18 let za pokus o vraždu, aby 2 roky po svém propuštění (možná) vraždil doopravdy. Podívejte se na zoubek spornému případu, který plní americká média dodnes..

Jak vyrobit vraha.jpg
Jak vyrobit vraha - Steven Avery 2.jpg
Jak vyrobit vraha screen.jpg
Jak vyrobit vraha - Steven Avery.jpg

krimi seriál, USA, 2017-2020, 2 série, 2x 8 dílů, 688 min, ČSFD: 86%

Seriál natočený v podbném duchu jako  "Mindhunter". Tento však celý inspirovaný případem sériového vraha, tzv. "Unabombera", Teda Kaczynskeho, který pomocí podomácku vyrobených bomb zavraždil mezi lety 1978 - 1995 nejméně tři osoby a dalších 23 jich zranil.

Manhunt Unabomber poster.jpg
Manhunt Unabomber.jpg
Manhunt - Unabomber - Ted Kaczynski.jpg
Manhunt-Unabomber.jpg

dokumentární krimi seriál, Slovensko, 2015-2017, 2 x 12 epizod, 724 min, ČSFD 90%

Povedený slovenský krimi dokumentární seriál, který ve dvou sériích pojednává o vzestupech a pádech mafie na Slovensku od počátku 90. let. Každá epizoda se věnuje jinému gangsterovi, včetně třeba mafiána a sériového vraha Mikuláše Černáka. V pořadu vystupují bývalí vyšetřovatelé, novináři, znalci a svědci, vše doplněno dobovými fotkami a záběry.

Mafiáni.jpg
Mafiáni - Súmrak bosssov screen 2.jpg
Mafiáni Súmrak bossov screen.jpg
Mafiáni - Súmrak bosssov screen.jpg

krimi minisérie, ČR, 2022, 6 dílů, 718 minut, ČSFD 80%

Silně obsazená šestidílná minisérie České televize od tvůrců Případů 1. oddělení, která popisuje vyšetřování reálných, klíčových případů první poloviny devadesátých let, kdy se pražská „mordparta“ musela vypořádat s bezprecedentním nárůstem vražd. Hrají: Ondřej Sokol, Martin Finger, Vasil Fridrich, Pavel Batěk, David Šír, Patricie Pagáčová, Michal Novotný.

Devadesátky.png
IMG_1365.WEBP
Devadesátky screen 2.jpg
Devadesatky screen.jpg

dokumentární, USA, 2022, 3 díly, 180 minut, ČSFD ?%

Dokumentární minisérie od Netflixu, věnující se případu Jeffrey Dahmera – amerického sériového vraha a kanibala, který se ve velmi otevřených rozhovorech přizná k děsivým zločinům a ukáže se, jak znepokojivě funguje narušená psychika člověka.

Conversation with a killer - The Jeffrey Dahmer Tapes.jpg
Conversations with a Killer - The Jeffrey Dahmer Tapes screen 2.jpg
Conversations with a Killer - The Jeffrey Dahmer Tapes screen.jpg
Conversations with a Killer - The Jeffrey Dahmer Tapes screen 3.jpg

krimi seriál, Rusko, 2015, 16 dílů, 840 min, ČSFD 82%

Ruský kriminální seriál, v němž jsou některé epizody volně inspirovány reálnými případy ruských sériových vrahů. Hlavní postavou je mladá ambiciózní absolventka školy pro bezpečnostní složky, která se stane parťákem svého vzoru – detektiva, jehož metody nakonec ani trochu nenaplňují její očekávání. Hrají: Konstantin Chabenskij, Paulina Andrejeva, Jurij Kolokolnikov.

The Method.jpg
The Method screen 3.jpg
The Method screen 2.jpg
The Method screen.jpg

dokumentární seriál, USA, 2015, 6 epizod, 269 min, ČSFD 90%

Vynikající americký dokumentární seriál z produkce HBO vynáší na světlo dlouho pohřbené informace o řadě nevyjasněných zločinů, včetně několika vražd, a muži podezřelém z jejich spáchání - Robertu Durstovi, potomku miliardářské rodiny Durstových, který s tvůrci dokumentu spolupracoval.

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta.jpeg
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree

dokumentární minisérie, VB, 2020,4 díly, 195 min, ČSFD 76%

Dokumentární mini série od Netflixu, ve které vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač  - Peter Sutcliffe, který usmrtil minimálně 13 žen a 7 další se zabít pokusil. Nakonec byl odsouzen na doživotí a v roce 2020 ve vězení zemřel.

The Ripper.jpg
The Ripper screen.jpg
The Ripper screen 3.jpg
The-Ripper-Netflix.jpg

dokumentární seriál, USA, 2022, 3 díly, 185 min, ČSFD 77%

Americká dokumentární mini série od Netflixu, která se prostřednictvím audionahrávek pořízených v cele smrti věnuje případu nechvalně známého sériového vraha Johna Wayne Gacyho, který připravil o život nejméně 33 mladých mužů a chlapců.

Conversations with a Killer - The John Wayne Gacy Tapes.jpg
Conversations with a Killer - The John Wayne Gacy Tapes screen 3.jpg
Conversations with a Killer - The John Wayne Gacy Tapes screen 2.jpg
Conversations with a Killer - The John Wayne Gacy Tapes screen 1.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2020, 5 epizod, 231 min, ČSFD 76%

Americká dokumentární minisérie z produkce Amazonu, ve které se po 40 letech mlčení vyjadřuje a vzpomíná na Teda Bundyho jeho bývalá dlouholetá partnerka Elizabeth Kendall a její dcera Molly. Spolu s diváky se obě podělí o své zážitky, zkušenosti a také podrobnosti o tomto asi nejznámějším americkém sériovém vrahovi.

Ted Bundy - Falling for a Killer.jpg
Ted Bundy - Falling for a Killer screen.
Ted Bundy - Falling for a Killer - Eliza
Ted Bundy - Falling for a Killer  - Moll

krimi minisérie, USA, 2016, 1 série, 10 dílů, 442 minut, ČSFD 87%

Zpracování známého případu, který vstoupil do dějin nejen americké kriminalistiky. Šlo o případ dvojnásobné vraždy, kdy obětí se stala bývalá manželka úspěšného amerického fotbalisty a její přítel. V ostře sledovaném a slavném soudním procesu stál na lavici právě O. J. Simpson - sportovní hvězda a bývalý manžel oběti. V hlavních rolích: Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., David Schwimmer, John TravoltaSarah Paulson, Bruce Greenwood Kenneth Choi, Nathan Lane a další.

American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._

dokumentární krimi minisérie, USA, 2019, 3 díly, 187 min, ČSFD 84%

Dokumentární minisérie od Netflixu, ve které hrozivá videa vyšinutého mladíka, na kterých zabije dvě kočky, donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného zákoutí internetu. Podaří se zvířecího tyrana dopadnout dříve, než stačí ublížit nějakému člověku?

Don't F--k with Cats - Hunting an Intern
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne

dokumentární série, Francie, 2023, 5 částí, 206 minut, ČSFD: 75%

Zdařilá francouzská dokumentární minisérie z produkce Netflixu, která se věnuje řádění sériového vraha Michela Fournireta, který v letech 1987 – 2003 připravil o život minimálně 8 dívek. Mimo samotných zločinů se dokument věnuje především tomu, jakou roli v případu hrála jeho manželka Monique Olivier.

L'Affaire Fourniret - poster.jpg
L'Affaire Fourniret - psoter2.webp
L'Affaire Fourniret - screen.webp
L'Affaire Fourniret - screen2.webp

dokumentární série, USA, 2019, 5 částí, 240 minut, ČSFD: 79%

Pětidílná dokumentární série od Netflixu o nechvalně známém americkém kočovném sériovém vrahovi a také lháři - Henry Lee Lucasovi, který podle svých slov zavraždil přes 100 osob. Režie Robert Kenner a Taki Oldham.

The confession killer poster.jpg
The confession killer1.jpg
The Confession Killer - H. L. Lucas.jpg
The Confession killer.jpg

krimi minisérie, Austrálie, 2015, 2 díly, 90 min, ČSFD 79%

Dvoudílná australská minisérie natočená dle případu asi nejznámejšího, nejkrutějšího a nejbrutálnějšího sériového vraha Austrálie - Ivana Milata. Vydařené kriminální drama se rovněž věnuje příběhu detektiv Paula Gordona, který Milata vypátral a zatkl. Hrají: Richard Cawthorne, Geoff Morrell, David Field, Craig Hall.

Catching Milat.jpg
Catching Milat 2.jpg
CAtching Milat 3.jpg
Catching Milat 4.jpg

dokumentární, USA, 2016-2023, 128 epizod, ČSFD 84%

Americký dokumentární seriál z produkce Investigation Discovery, který se věnuje skutečným, nervy drásajícím příběhům lidí, kteří sdíleli domácnost s vrahem. Ve všech případech měli podezření, že je něco v nepořádku. Někteří zavírali před pravdou oči, umývali krev a ani nechtěli vědět, odkud se vzala. Někteří se však nenechali odradit a pátrali dál, dokud nakonec nespočinuli tváří v tvář děsivé pravdě – člověk, kterého milovali a věřili mu, je monstrum.

Evil Lives Here - poster.jpg
Evil Lives Here - poster 2.jpg
Evil Lives Here - screen 2.webp
Evil Lives Here - screen.webp

dokumentární, USA, 2022, 19 epizod, ČSFD 82%

Dokumentární seriál, ve kterém se každá epizoda věnuje případům vražd, které se odehrály v americké Mekce hudby, zábavy a techniky – Atlantě. Jednotlivé případy vražd vyprávějí vyšetřovatelé, svědci, reportéři a příbuzní pachatelů a obětí.

The Real Murders of Atlanta - poster.jpg
The Real Murders of Atlanta - screen 3.jpg
The Real Murders of Atlanta - screen 2.jpg
The Real Murders of Atlanta - screen.jpg

krimi minisérie, ČR, 2021, 3 díly, 150 minut, ČSFD 68%

Hraná minisérie z produkce Voyo, která se věnuje reálnému případu českého sériového vraha z 90. let jménem Ivan Roubal, který spácahl nejméně 5 vražd, a v seriálu kterého ztvárnil Hynek Čermák. Hrají: Dagmar Havlová, Hynek Čermák, David Švehlík, Jan Čenský, Kamila Trnková, Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot.

Případ Roubal.jpg
Případ Roubal screen 2.jpg
Případ Roubal screen 3.jpg
Případ Roubal screen.jpg

krimi minisérie, VB, 2020, 3 díly, 180 minut, ČSFD 79%

Britská krimi minisérie sledující jeden z nejnechvalněji proslulých případů v historii britského zločinu, který se točí kolem sériového vraha Dennise Nilsena, který v letech 1978 a 1983 zavraždil ve svém bytě nejméně 12 chlapců. Seriál je vyprávěný očima tří mužů – Dennise Nilsena (David Tennant), hlavního vyšetřovatele Petera Jaye (Daniel Mays) a spisovatele Briana Masterse (Jason Watkins).

Des.jpg
Des screen 3.jpg
Des screen 2.jpg
Des screen.jpg

dokumentární, USA, 2019, 3 díly, 129 minut, ČSFD 82%

Dokumentární mini série věnující se vražedné sérii, která se odehrála na počátku 80. let 20. století, kdy bylo v Atlantě uneseno a zavražděno nejméně dvacet devět černošských dětí, za což byl nakonec odsouzen sériový vrah jménem Wayne Williams.

The Atlanta Child Murders - poster.jpg
The Atlanta Child Murders.webp
The Atlanta Child Murders - im.webp

krimi minisérie, VB, 2016, 3 díly, 175 minut, ČSFD 73%

Strhující britská minisérie, která se věnuje případu známého sériového vraha jménem John Reginald Christie, jenž v průběhu 40. a 50. let připravil o život nejméně 8 osob. Kvůli jeho spáchaným zločinům byl také odsouzen nevinný muž. Hrají: Jodie Comer, Tim Roth, Nico Mirallegro, Samantha Morton, Tim Bentinck, Sonya Cassidy.

Rillington Place - 2016.jpg
Rillington Place screen 3.jpg
Rillington Place - 2016 2.jpg
Rillington Place screen.webp

doku. minisérie, Německo, 2021, 4 díly, 234 minut, ČSFD 76%

Velice zdařilá německá dokumentární minisérie od Netflixu, která se věnuje případu zmizení sestry jednoho z vysoce postavených německých kriminalistů, kdy se postupně poodkrývá, že za jejím zmizením může stát sériový vrah jménem Kurt-Werner Wichmann.

Dig Deeper - The Disappearance of Birgit Meier.jpg
Dig Deeper - The Disappearance of Birgit Meier screen 1.jpg
Dig Deeper - The Disappearance of Birgit Meier screen 2.jpg
Dig Deeper - The Disappearance of Birgit Meier screen 3.jpg

doku. minisérie, USA, 2022, 5 dílů, 237 minut, ČSFD 71%

Pětidílný dokumentární seriál Netflixu, ve kterém jsou zpracovány celkem 4 kriminální případy - jedna sériová vražedkyně, dva "prostí" vrazi a jeden podvodník, kdy pojícím prvkem je to, že oběťmi se staly vždy jejich spolubydlící.

The Worst Roommate Ever.jpg
The Worst Roommate Ever screen 1.jpg
The Worst Roommate Ever screen 2.jpg
The Worst Roommate Ever screen 3.jpg

doku. minisérie, USA, 2022, 6 epizod, 258 minut, IMDB 7.5

Americký dokumentární seriál, který se věnuje případu sériového násilníka, která v malém texaském městečku pronásleduje a napadne několik středoškolských roztleskávaček. Období strachu vyvrcholí vloupáním do domu a vraždou... Konspirační teorie otřásají městečkem poté, co záhadně zmizí středoškolský fotbalista a objeví se několik velmi neobvyklých podezřelých.

Murder Under the Friday Night Lights - poster.jpg
Murder Under the Friday Night Lights - poster 2.jpg
Murder Under the Friday Night Lights - screen 2.jpg
Murder Under the Friday Night Lights - screen.webp

doku. minisérie, USA, 2021, 3 díly, 147 minut, ČSFD 68%

Třídílná dokumentární série od Netflixu, která se přostřednictvím ohlédnutím pamětníků věnuje případu Richarda Cottinghama, tzv. „Torzového vraha“ a sex byznysu v New Yorku 70. a 80. let.

Crime Scene - The Times Square Killer.jpg
Crime Scene- The Times Square Killer screen 3.jpg
Crime Scene- The Times Square Killer screen.webp
Crime Scene- The Times Square Killer screen 2.webp

doku. minisérie, Izrael, 2020, 4 díly, 120 minut, ČSFD 65%

Izraelská dokumentární minisérie z produkce Netflixu, která se věnuje masové vraždě, která se odehrála v roce 1986 v Jeruzalémě. Tam tehdy čtrnáctiletý hoch postřílel svoje spící rodinné příslušníky. V doku-sérii řeší zasvěcené osoby, co se tenkrát vlastně stalo.

The Motive.jpg
The Motive screen.jpg
The Motive screen 2.jpg
The Motive screen 3.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2019 serialkillers.cz

bottom of page