top of page

Kuriozity ze světa krimi

Otřesný a těžko pochopitelný zločin se udál 12. dubna 2019 v obchodním centru Mall of America v americkém městě Minneapolis ve státě Minnesota. Toho dne vyrazil čtyřiadvacetiletý Emmanuel Aranda do obchodního centra nikoli za nákupy, ale za ženami. V touze seznámit se oslovil několik žen, které se mu zamlouvaly, ale dostalo se mu vždy jen odmítnutí. To ho údajně natolik rozzuřilo, že se rozhodl, jak vyšetřovatelům později přiznal, že se pomstí a někoho zabije. Podle svých slov hledal vhodnou dospělou oběť, ale nakonec si vybral nic netušícího pětiletého chlapce, který byl v obchodním centru s rodiči. V mžiku malého Landena Hoffmana popadl a shodil ze třetího patra galerie. Chlapec jako zázrakem pád přežil, nicméně utrpěl velmi vážné zranění včetně několika zlomenin a poranění hlavy, ze kterých se bude hodně dlouho zotavovat.  Pomstychtivého, neúspěšného "svůdníka" policie obratem dopadla a u soudu vyfasoval za tento zákeřný pokus o vraždu trest odnětí svobody na 19 let, když mu hrozilo maximálně 20 let. Doufáme, že za mřížemi si mladík vzpomene, jak těžké je zvládnout odmítnutí, a ke svým nápadníkům bude o něco vstřícnější....více zde a zde.  

Landen Hoffman 2.jpg

napadený chlapec

Emmanuel Aranda.jpg

Emmanuel Aranda - pachatel

O tom, že je dobré mít nějaké koničky není pochyb. Co když jsou ale těmi koníčky vraždy, morbidnosti a násilí, navíc spojené s touhou "někoho zabít"? To již rozhodně tak pozitivně nevyznívá.  Své o tom ví původem angličanka jménem Jemma Victoria Lilley. Tato žena si již od dětství libovala ve sledování hororů, hltala filmy o vraždách a stylizovala se do role sériových vrahů. K tomu sbírala nože a pokoušela se psát román, jehož hlavním protagonistou byl jak jinak, než sériový vrah. Když se později přestěhovala do Austrálie, seznámila se  BDSM komunitě se ženou jménem Trudi Clare Lenon a vytvořily spolu zvrhlý a nebezpečný pár, který snil o spáchání reálné vraždy. V červnu 2016 již J. Lilley (25) nedokázala jen snít a s J. Lenon (42) se dohodnuly na realizaci zvrácených tužeb. Ženy unesly mladého hocha jménem Aaron Lee Pajich-Sweetman(18), který trpěl jednou z poruch autistického spektra. Svoji vyhlídnutou oběť poté v domě mladších z žen pobodaly a uškrtily, aby následně zubožené tělo pohřbily do mělkého hrobu za domem.  Pro mladší z žen to byl zřejmě tak silný zážitek, že neodolala a pět dní po vraždě, když bylo pátrání po mladíkovi v plném proudu, se jednomu z kolegů svěřila, že ona a její kamarádka ho zavraždily. Pro policisty pak již nebylo nic těžkého obě ženy zatknout a i přes jejich zapírání jim vraždu prokázat. Soud následně označil jejich čin za "morálně odporný", protože usmrtily mladého muže jen pro vlastní potěšení a poslal obě ženy za mříže na doživotí, přičemž na podmínečné propuštění mohou zapomenout minimálně po dobu 28 let. Fascinace temnou stránkou a "krví" není nic úplně neobvyklého, ale každá fascinace má mít i své meze! Více zde či zde.

Jemma Lilley.jpeg

Jemma Lilley

Trudi Lenon.jpeg

Trudi Lenon

Aaron Pajich.jpg

Aaron Pajich - oběť

Dvě osmatařicetileté lesbické partnerky sjely v březnu 2018 v severní Kalirornii svým autem úmyslně z asi 40 metrového skalnatého útesu, aby ukončily svůj život. Jejich rozhodnutí by bylo sice tragické, ale ne zavrženíhodné, kdyby šlo pouze o ně samotné a v onom autě nesedělo i jejich šest adoptivních dětí. Ženy se podle vyšetřovatele nemohly smířit s tím, že možná přijdou o jimi vychovávané děti ve věku 12-19 let a rozhodly se, že když se o ně nebudou moci starat ony, tak nikdo! Sezdané parterky totiž čelily v průběhu let třem obviněním z týrání dětí. Konkrétně mělo jít o použtí násilí a zanedbání výživy. Právě v době masové vraždy (a zároveň sebevraždy) byly vyšetřovány ve státě Washington a hrozilo jim odebrání dětí. Rodina byla okolím popisována jako alternativní, navenek láskyplná, ale přesto velmi uzavřená. Děti byly některými svědky popisovány jako velmi, až roboticky, poslušné. To, že zřejmě nejde o "obyčejnou" nehodu bylo jasné již od počátku. Nebyly nalezeny žádné stopy po brždění, což potvrdil i palubní počítač. Navíc u Sarah Hart a dětí byly v krvi nalezeny stopy po hypnotiku a u řidičky, Jeniffer Hart,  po alkoholu. Ženy rovněž nedlouho před  tímto bezohledným a hrozným činem na internetu hledaly, jakými způsoby lze skoncovat se životem. Lze se dohadovat a spekulovat, nakolik byl čin projevem zoufalství či beznaděje a nakolik projevem sobeckosti. Ale abychom ho považovali za projev hluboké lásky, to od nás prosím nečekejte...více zde či zde.

Jeniffer and Sarah Hart and their childr
Jeniffer and Sarah Hart and their childr
Jeniffer and Sarah Hart and their childr
Sarah and Jennifer Hart.jpg
Sarah and Jennifer Hart.jpg
Janice Pietropola victim.jpg
Lynn Seethaler victim.jpg

V dubnu 2019 byl v New Yorku zatčen osmdesátiletý muž jménem Ernest Broadnax, který byl následně obviněn ze zavraždění dvou devatenáctiletých studentek, když jednu z nich měl navíc ještě znásilnit. Kuriózní není to, že by snad muž měl vraždit a znásilňovat v takto pokročilém věku. Neobvyklé je to, že k oněm dvěma  vraždám a znásilnění došlo již v roce 1973! Tedy pachatel unikal spravedlnosti dlouhých 46 let! K vraždám došlo v jednom z přímořských domků, který si studentky osudného roku 1973 pronajaly. Těla dívek nalezl zaměstnanec, který šel chatu na konci jejich pobytu uklidit. Obě těla nesla stopy střelných poranění v oblasti hlavy, tak i stopy po škrcení. Jedna z dívek byla navíc znásilněna. Policisté uvedli pouze to, že na podezřelého příšli využitím "pokročilé policejní technologie". Tedy zřejmě metodou identifikace pomocí DNA. Velice zajímavé je rovněž to, že v roce 2011 někteří policisté z Virginia Beach uvedli, že ony dvě vraždy byly pravděpodobně dílem sériového vraha. Tedy je možné, že dnes osmdesátiletý Ernest Broadnax může mít na svých ruchách ještě více krve! Ale vyčkejm dalšího vývoje v přídapu...více zde či zde.

Daniel a Manuele Ruda.jpg
daniel a manuela ruda.jpg
Danile Ruda 2017.jpg

Když se v roce 2000 na základě inzerátu seznámí dva vyznavači satana, Daniel (25) a Manuela (20), kteří se s oblibou účastní temných obřadů, pijí lidskou krev, navštěvují hřbitovy a sní o lidské oběti, nevěstí to nic dobrého. Když se zhruba rok po svém seznámení 6. 6. 2001 vezmou, nevydrží svým morbidním fantaziím již nadále vzdorovat a o měsíc později se rozhodnou pozvat na večeři jednoho z mužových kolegů a zavraždit jej. Nic netušícího muže nejprve napadnou kladivem, poté jej mnohočetnými bodnými ranami (údajně 66) do srdce zavraždí, aby mu nakonec mohli vyřezat na hruď obrácený pentagram a mohli se napít jeho kreve. Zvrhlá dvojice je dopadena týden po vraždě. Daniel Ruda je odsouzen na 16 let a Manuela Ruda na 13 let vězení. "Hluboká" láska dvojici dlouho nevydrží a Manuela se po krátké době nechá ve vězení s Danielem rozvést. Daniel Ruda navíc čelí v průběhu svého trestu podezření, že se pokusil z vězení objednat její vraždu, avšak tohoto obvinění je nakonec zproštěn. V září roku 2017 je nakonec, v té době jedenačtyřicetiletý Daniele Ruda, propuštěn. Nechává si změnit jméno a počíná si užívat svobody… Doufáme, že se slova jeho obhájce o tom, že již není nebezpečný, vyplní! My bychom na to ale příliš nespoléhali... více zde.

Frank Hackert.jpg

Frank Hackert - oběť

V roce 1998 zastřelil Číňan, Zhong Hui, v Praze dva čínské podnikatele, aby poté neprodleně uprchl zpět do Číny. Motivem činu byl pravděpodobně finanční spor. Až po dlouhých 20 letech se jej podařilo zadržet a to v roce 2018 na území Japonska. V březnu 2019 byl dokonce vydán japonskými úřady zpět do Česka, kde byl v nepřítomnosti v roce 2003 odsouzen ke 12 letům odnětí svobody. Spravedlnosti tak tento pachatel neunikl, i když v jeho zadržení doufal asi již málo kdo...více zde.

V roce 1992 byl muž jménem Byson Kalua odsouzen za vraždu svého zaměstnance k trestu smrti oběšením. Naštěstí pro něj však v té době v africké zemi Malawi vykonával popravy jen jeden kat, který tak často nestíhal popravit všechny odsouzence k smrti. Ač byl odsouzenému muži třikrát stanoven den popravy, vždy se mu poštěstilo, že kat již byl unavený a na něj se tak nedostalo. Tímto způsobem se pročekal až do roku 1994, kdy došlo v zemi ke změně režimu a výkon trestu smrti byl od té doby pozastaven. Později byl tomuto muži jeho trest zmírněn a nakonec byl dokonce z vězení propuštěn na svobodu. Byson Kalua nikdy svoji vinu nepřiznal a po svém propuštění údajně začal pracovat jako dobrovolník pomáhající propuštěným trestancům vrátit se do normálního života. Možná osud nechtěl, aby byl popraven nevinný muž, možná šlo o pouhé štěstí, nevíme. Každopádně pro Bysona Kaluu vše skončilo náramným happy endem...více zde.      

V březnu roku 2018 během hádky partnerů nejprve čtyřiačtyřicetilétá žena bodla svého jedenačtyřicetiletého přítele do hrudi, načež jej uhodila ulomenou nohou od stolu. Když muž spadnul na zem, žena jej schválně zasedla. Problém pro muže to byl především z toho důvodu, že zatímco on vážil pouze asi 55 kilogramů, žena vážila skoro třikrát tolik. Muž tak neměl žádnou šanci dostat se z pod těla své partnerky a udusil se. Otylá žena byla v té době podle svých slov pod vlivem alkoholu. Po svém zatčení se ke všemu přiznala a hrozí jí tak "jen" 18 - 36 let za mřížemi... více zde   

Že nelze vraždit i po své smrti? Ale kde že! Německý zahradník, který zemřel na počátku roku 2019 ve věku 59 let to dokázal. Bernhard Graumann, zapálenec do střelných zbraní, pyrotechniky a výbušnin, totiž ještě před svojí smrtí umístil na několik míst, kde pracoval, zatím neznámý počet výbušnin. Chtěl se tak zřejmě pomstít svým neoblíbencům. Bohužel jeho úmysl mu zatím vychází, když jedna z výbušnin již zabila čtyřiašedesátiletého lékaře a další zranila dvě ženy. Jinou ženu pak před další výbušninou zachránili policejní pyrotechnici. Policie tak vyzývá všechny ty, kteří měli s Bernhardem Graumannem jakékoli neshody, aby se měli na velkém pozoru... více zde

Poprava Američana jménem Billie Wayne Coble, který byl odsouzen za vraždu bratra a rodičů své manželky z roku 1989, byla kuriózní hned ze dvou důvodů. Prvním z nich byl fakt, že šlo o popravu nejstaršího odsouzence v Texasu od roku 1982 - Colbeovi totiž bylo v den popravy sedmdesát let. Ještě kurióznější pak bylo, když se mužův syn a vnuk v prosklené místnosti svědků, sousedící s popravčí síní, postarali o velký rozruch. Začali totiž vulgárně nadávat a napadat další osoby a bušit do plexiskla, až musela nakonec zasáhnout ostraha a oba dva muže odvést v poutech. Zřejmě si tak stejně jako jejich otec, resp. dědeček, pobudou nějaký čas za mřížemi...více zde.  

bottom of page