top of page

TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 50 nejlepších krimi seriálů o sériových vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  50 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s tímto fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi hodně inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o vrazích - dle skutečnosti - část 3

krimi minisérie, USA, 2018, 9 dílů, 383 minut, ČSFD 79%

Dramatizace knihy Maureen Orth vypráví příběh amerického sériového vraha, Andrewa Cunanana (Darren Criss). Ten během roku 1997 zavraždil na několika místech USA 4 osoby. Jeho pátou obětí se stal slavný návrhář Gianni Versace, načež pachatel na útěku spáchal sebevraždu.

The Assassination of Gianni Versace - Am
Darren Criss as Andrew Cunnan - American
American_Crime_Story_–_The_Assassination

krimi seriál, USA, 2018, 6 epizod, 284 min, ČSFD: 75%

Další „true crime“ dokument od Netflixu se zajímavým námětem. Tentokrát jde o adaptaci knihy Johna Grishama, která vyvolává znepokojující otázky ke dvěma případům vraždy, které se odehrály v 80. letech v Oklahomě.

Nevinný.jpg
Nevinný screen 3.jpg
Nevinný screen 2.jpg

krimi minisérie, USA, 2020, 3 epizody, 201 minut, ČSFD 75%

Americká „true crime“ dokumentární minisérie od Netflixu. Tato se věnuje hvězdě amerického fotbalu - Aronu Hernandezovi a jeho spáchaným zločinům. Dokument se prostřednictvím rozhovorů s přáteli, hráči, svědky a dalšími,  snaží zjistit, jak se z hvězdy NFL mohl stát usvědčený vrah.

Aaron Hernandez - V mysli vraha.jpg
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 3
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 2
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen.j

dokumentární, USA, 2020, 2 x 6 epizod, 549 minut,  ČSFD 72%

Další dokumentární seriál Netflixu, přináší na obrazovky várku záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. Co epizoda, to jiný případ. V seriálu uvidíte dobové záběry z televize, fotografie z rodinných fotoalb a uslyšíte rozhovory s pozůstalými, svědky či vyšetřovateli.

Nevyjasněné záhady.jpg
Nevyjasněné záhady screen 3.jpg
Nevyjasněné záhady screen 2.jpg
Nevyjasněné záhady screen.jpg

dokumentární, ČR, 2018, 9 epizod, ČSFD 63%

Investigativní novinář Janek Kroupa provádí diváky dokumentárním pořadem, který poodkrývá pozadí nejznámějších a nejzávažnějších český kriminálních případů let nedávno minulých. S kamerou navštěvuje blízké obětí, hovoří s tehdejšími vyšetřovateli, soudními lékaři a svědky.

Příběhy českých zločinů.jpg
Přibehy českých zločinů - TVNova.jpg
Příběhy českých zločinů 1.jpg
Příběhy českých zločinů Tv Nova.jpg

historický krimi seriál, Polsko, 2017, 10 epizod, 440 min, ČSFD 61%

Polský historický krimi seriál, jehož děj se odehrává v Krakově a okolí před 1. světovou válkou. Každá epizoda představuje samostatný kriminální případ. Scénář byl založen na skutečných zločinech, ke kterým došlo na přelomu 19. a 20. století v jižním Polsku, respektive tehdejším Rakousku-Uhersku.

Vraždy na přelomu století.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá
Vraždy na přelomu století 1.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá

dokumentární série, USA, 2008, 161 epizod, 7084 minut, ČSFD: 61%

Americký hraný dokumentární seriál, kde jsou jednotlivé epizody inscenací skutečných zločinů, kdy pachatelkami vražd jsou výhradně ženy. Seriál podle reakcí nemá příliš velkou výpovědní hodnotu a zpracování je bulvárnější. Hrají: Chuck Hustmyre, Johan Earl, Casey Nissen, Matt Butcher, Trey Daniels.

Ženy vražedkyně.jpg
Ženy vražedkyně screen.jpg
Ženy vražedkyně screen 3.jpg
Ženy vražedkyně screen 2.jpg

historický krimi seriál, USA, plánované vydání - 1. čtvrletí 2021

Historický seriál, který má začít někdy v 1. polovině roku 2021.  Seriál bude ztvárněním známé knižní stejnojmenné předlohy od E. Larsona, která se mimo jiné věnuje životu a činům sériového vraha Henryho Howarda Holmese. V hlavní roli Leonardo DiCaprio. Režie Martin Scorsese.

Devil in The White City kniha.jpg
devil-in-the-white-city-tv-series.jpg
Devil in the White City.jpg
Leonardo DiCaprio and Martin Scorcesse.j
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2019 serialkillers.cz

bottom of page